Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

За січень – лютий 2023 року платники податків регіону сплатили 3,2 млрд грн ПДФО

, опубліковано 23 березня 2023 о 16:03

«За січень – лютий поточного року платники Одеської області сплатили 3,2 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Це на 661,3 млн грн, або на 25,8 відсотка більше за показник січня – лютого 2022 року», – зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС в Одеській області Руслан Хван.

Із загальної суми сплати до держбюджету сплачено 682,7 млн грн, а до бюджетів громад Одещини – 2,5 млрд гривень.

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що відповідно до ст. 162 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платниками податку є:

фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

фізична особа – резидент, яка володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, у частині мінімального податкового зобов’язання (пункт 162.1 статті 162 доповнено підпунктом 162.1.11 відповідно до Закону № 1914-IX від 30.11.2021);

фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

податковий агент.

У разі смерті платника податку або оголошення його судом померлим чи визнання безвісно відсутнім або втрати ним статусу резидента (за відсутності податкових зобов'язань як нерезидента згідно з Кодексом) податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника податку, винесення такого судового рішення чи втрата ним статусу резидента. У разі відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає.

Якщо фізична особа – платник податку вперше отримує оподатковувані доходи всередині податкового періоду, то перший податковий період розпочинається з дня отримання таких доходів.