Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Запоріжці сплатили до держбюджету 1,7 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб

, опубліковано 22 вересня 2023 о 16:42

За вісім місяців платники регіону перерахували до державного бюджету 1 мільярд 717 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Дмитро Шаповалов, надходження цього податку склали понад 37 відсотків від загальних доходів держбюджету.

У серпні з доходів запоріжців державна скарбниця отримала майже 222 мільйони гривень ПДФО.

Нагадаємо, податковий агент має право на підставі поданої заяви повернути з бюджету або врахувати в рахунок сплати майбутніх платежів тільки ту суму надміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб, яка була перерахована до бюджету понад суму грошових зобов'язань, граничний строк сплати якої настав на таку дату.

При цьому у разі наявності переплати, податковий агент має право не сплачувати податок на доходи фізичних осіб в межах такої переплати.

Обов'язковою умовою для повернення сум грошового зобов'язання та пені є подання платником податків заяви про повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково або надміру сплаченої суми або пені.