Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Єдиний внесок: майже 8,3 млрд грн сплачено до бюджету платниками Миколаївщини

, опубліковано 25 вересня 2023 о 11:46

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) – консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування. Це, зокрема, соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати. Саме тому своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист.

У січні – серпні 2023 року платниками податків у Миколаївській області сплачено до бюджету майже 8,3 млрд грн єдиного соціального внеску, що на 1,3 млрд грн, або на 18,7 відс. більше, ніж у аналогічному періоді 2022 року. У серпні поточного року надходження з єдиного внеску становлять 1 млрд грн, додатково забезпечено 129,9 млн гривень.

Головне управління ДПС у Миколаївській області нагадує, що єдиний внесок є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадянам тощо.