Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення фінансовими ресурсами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.
Так, у травні 2025 року до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області юридичними та фізичними особами сплачено 2,3 млрд грн податків та зборів.
Значну частину сплачених сум спрямовано до державного бюджету (58,5 відс.) – 1,4 млрд гривень. Доходи загального фонду державного бюджету склали 1 млрд грн та збільшились порівняно з минулорічними на 18 відс. (+156 млн грн), в основному за рахунок збільшення надходжень податку та збору на доходи фізичних осіб – на 78 відс. (+228 млн грн). До спеціального фонду державного бюджету надійшло 337 млн грн (у тому числі податку з грошового забезпечення та грошових винагород військовослужбовців – 327 млн гривень).
До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено 969 млн грн податків та зборів (41,5 відс. у загальнообласній сумі). Доходи місцевого бюджету збільшились порівняно з минулорічними майже на 29 відс. (+216 млн грн), в основному за рахунок збільшення надходжень по податку на доходи фізичних осіб – на 23 відс. (+109 млн грн), податку на майно – на 39,5 відс. (+32 млн грн) та єдиному податку – на 11,5 відс. (+14 млн гривень).
Крім податків, платники Чернігівщини у травні 2025 року спрямували до державних фондів 1,3 млрд грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 19 відс., або на 207 млн грн більше за минулорічний факт.