Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Запорізькі підприємства сплатили майже 176 мільйонів гривень "екоподатку"

, опубліковано 13 червня 2025 о 13:40

З початку року від запорізьких компаній до бюджетів усіх рівнів надійшло 175 мільйонів 700 тисяч гривень екологічного податку. Як зазначила начальниця Головного управління ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова, минулорічні находження перевищено майже на сім мільйонів гривень, або на вісім відсотків. 

У травні за забруднення довкілля підприємства перерахували 88 мільйонів 700 тисяч гривень, що на два мільйони гривень більше, ніж у травні 2024 року. 

Нагадуємо, платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, які здійснюють: 

– викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення; 

– скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; 

– розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах)); 

– утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); 

– тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.