За дев’ять місяців 2025 року платники податків Рівненщини сплатили до місцевих бюджетів 1,3  млрд грн єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, надходження зросли на 17 %, або на 184 млн гривень. 
    Найбільшу частку сплаченого єдиного податку традиційно забезпечили фізичні особи – підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Їхній внесок – 82 % від загальної суми надходжень, що становить понад 1 млрд гривень. 
    Юридичні особи – «спрощенці» третьої групи перерахували до місцевих бюджетів 144 млн грн, а сільськогосподарські товаровиробники забезпечили ще 84 млн грн надходжень. 
    У податковій службі Рівненщини зазначають, що сплата єдиного податку є проявом фінансової відповідальності кожного підприємця. Саме завдяки своєчасним платежам громади отримують можливість реалізовувати важливі соціальні та економічні програми. 
    У разі виникнення питань щодо порядку сплати податків чи застосування спрощеної системи радимо звертатися до Офісу податкових консультантів. 
    Нагадаємо, що платники єдиного податку також сплачують військовий збір. У 2025 році його ставки становлять: 
    ФОПи 1, 2 та 4 груп – 10 % від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2025 році щомісячний авансовий внесок складає 800 грн); 
    підприємці 3 групи – 1 % від отриманого доходу щоквартально. 
    Детальніше про умови, за яких підприємці можуть бути платниками єдиного податку 1–3 груп, можна дізнатися на сайті Державної податкової служби України за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/918727.html.