Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

До уваги платників, які використовують єдиний рахунок!

, опубліковано 25 лютого 2021 о 16:30

Щодо заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документа на переказ коштів на єдиний рахунок

З 26.02.2021 набуває чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.12.2020 № 847 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15 лютого 2021 року за № 190/35812), яким вносяться зміни до наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».

Зміни зумовлено запровадженням з 1 січня 2021 р. нової системи сплати податків, зборів, платежів, ЄСВ з використанням єдиного рахунку паралельно з діючою системою оперативного обліку та сплати платежів.

Важливо, що платники, включені до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок, при заповненні реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документу на переказ коштів на єдиний рахунок мають керуватися вимогами нового доповненого розділу II. «Заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з використанням єдиного рахунку.

При оформленні розрахункових документів на переказ коштів на єдиний рахунок мають бути заповнені усі 14 обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу», розділених між собою знаком «;», кожне з яких містить належну інформацію або знак «;», як ознаку наявності відповідного поля у разі коли таке поле не підлягає заповненню (останнє з 14-ти полів завжди містить знак «#»).

Суми платежів за розрахунковими документами, за якими платником визначено або не визначено напрям використання коштів, сплачених на єдиний рахунок, включаються до реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунка з урахуванням черговості сплати, визначеної пунктом 351.6 статті 351, пунктом 89.7 статті 89 та пунктом 131.2 статті 131 Податкового кодексу України (із змінами).

 

Наразі в реєстрі платників, які використовують єдиний рахунок – 1650 платників, з них юридичних осіб - 595, фізичних осіб - 1055. Через єдиний рахунок сплачено 50,1 млн гривень.

Ініціатива реалізовується за підтримки «Програми підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM