Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Лист ДПС України від 11.01.2013 № 75/Б/15-3114 стосовно оподаткування податком на додану вартість послуг з перевезення пасажирів

опубліковано 04 березня 2013 о 15:35

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

11.01.2013 № 75/Б/15-3114

Про розгляд звернення

Відповідно до листа <…> Державна податкова служба України розглянула звернення <…>, адресованого прокурору міста Києва стосовно оподаткування податком на додану вартість послуг з перевезення пасажирів і в межах своєї компетенції повідомляє таке.

На сьогодні справляння податку на додану вартість в Україні здійснюється за нормами, встановленими Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – Кодекс) і, відповідно до статті 9 Кодексу, податок на додану вартість є загальнодержавним податком.

Діючі норми Кодексу (пп. „а” п.193.1 ст.193 р.V та п.10 підр.2 р.ХХ Кодексу) передбачають, що сума податку на додану вартість додається до ціни товарів/послуг.

При цьому платники - суб’єкти господарювання, здійснюючи продаж товарів/послуг, зобов’язані утримувати у споживачів таких товарів/послуг податок на додану вартість в складі їх вартості та вносити суму податку до бюджету, а покупці, які придбають товари та споживають послуги (незалежно від того, чи вони є суб’єктами підприємницької діяльності чи ні), здійснюють компенсацію вартості таких товарів і послуг продавцям за цінами разом з податком на додану вартість.

В зазначеному порядку громадяни сплачують податок на додану вартість при купівлі пасажирського квитка, продуктів харчування, одягу, в складі вартості послуг телефонного зв’язку, комунальних послуг, електроенергії, тощо.

Суми податку на додану вартість, утримані суб’єктами підприємницької діяльності у споживачів товарів/послуг, зараховуються в дохід державного бюджету України та використовуються згідно з бюджетними призначеннями, які щорічно затверджуються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

 

Заступник Голови                                                                             А.П. Ігнатов