Державна податкова служба України
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Лист ДПС України від 05.03.2013 №1284/К/15-3114 "Стосовно деяких питань заповнення податкової накладної"

опубліковано 12 березня 2013 о 11:12

Державна податкова служба України

Лист

05.03.2013 №1284/К/15-3114

Cтосовно деяких питань заповнення податкової накладної

<…>

Державна податкова служба України надає інформацію стосовно деяких питань заповнення податкової накладної.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 201.2 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Відповідно до пункту 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1333/20071, податкова накладна заповнюється державною мовою за встановленою формою.

Положення про українську мову як державну міститься у розділі І „Загальні засади” Конституції України, який закріплює основи конституційного ладу в Україні.

Згідно статті 10 Конституції України Державною мовою в Україні є українська мова.

Частиною шостою Закону України „Про засади державної мовної політики” встановлено, що регіональна мова або мова меншини (мови) використовуються на відповідній території України в роботі місцевих органів державної влади, органів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах суспільного життя в межах і порядку, що визначаються Законом.

Враховуючи зазначене, а також те, що вимоги стосовно заповнення податкової накладної, та безпосередньо форми останньої, стосуються не лише одного певного регіону, а території України в цілому, податкові накладні повинні заповнюватись державною мовою.

 

Заступник Голови                                                                    А.П. Ігнатов