Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Постанова КМ України від 27.12.10 № 1226 «Про затвердження Порядку оподаткування доходів з джерелом їх походження в Україні, що виплачуються фізичній особі - нерезиденту іншим нерезидентом »

опубліковано 15 січня 2012 о 08:47

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 ПОСТАНОВА

 від 27 грудня 2010 р. N 1226

 Київ

 Про затвердження Порядку оподаткування доходів з джерелом їх походження в Україні, що виплачуються фізичній особі - нерезиденту іншим нерезидентом

Відповідно до підпункту 170.10.2 пункту 170.10 статті 170 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок оподаткування доходів з джерелом їх походження в Україні, що виплачуються фізичній особі - нерезиденту іншим нерезидентом, що додається.

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2003 р. N 1993 "Про затвердження Порядку оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, що виплачуються фізичній особі - нерезиденту іншим нерезидентом" (Офіційний вісник України, 2003 р., N 52, ст. 2781).

3. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2011 року.

 

Прем'єр-міністр України                                     М. АЗАРОВ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 27 грудня 2010 р. N 1226 

 

 ПОРЯДОК

оподаткування доходів з джерелом їх походження в Україні, що виплачуються фізичній особі - нерезиденту іншим нерезидентом

 1. Цей Порядок визначає механізм оподаткування доходів з джерелом їх походження в Україні, що виплачуються фізичній особі - нерезиденту іншим нерезидентом (далі - доходи).

2. Доходи, виплачені в безготівковій формі, зараховуються на окремий поточний рахунок, відкритий фізичною особою - нерезидентом (далі - платник податку) у банку-резиденті відповідно до нормативно-правових актів Національного банку. Такий банк вважається податковим агентом і зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до відповідного бюджету від імені та за рахунок платника податку податок на доходи під час здійснення будь-яких видаткових операцій з його рахунка, зокрема видачі готівки, або перерахування доходів на інший поточний рахунок, у тому числі в разі набуття ним статусу резидента, а також у разі закриття зазначеного рахунка.

Строк зберігання податковими агентами документів, що підтверджують сплату податку на доходи, встановлюється Національним банком.

3. У разі виплати доходів готівкою або в негрошовій формі платник податку самостійно нараховує та сплачує (перераховує) податок на доходи до відповідного бюджету на рахунки, відкриті у територіальних органах Державної казначейської служби за місцем його перебування в Україні, протягом 20 днів після дня отримання доходів, але не пізніше закінчення строку його перебування в Україні.

4. Орган державної податкової служби за місцем перебування платника податку в Україні (в разі відсутності його в Україні - за основним місцем обліку податкового агента) видає довідку про сплачений податок на доходи в порядку, встановленому Державною податковою службою.

У разі сплати податку на доходи безпосередньо платником податку підставою для отримання довідки є платіжний документ, що підтверджує факт сплати в Україні податку.