Державна податкова служба України
Офіційний вебпортал
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Податківці викрили завищення вартості товарно-матеріальних цінностей на суму понад 14 млн гривень

, опубліковано 23 жовтня 2020 о 12:38

Податківцями встановлено факт завищення вартості товарно-матеріальних цінностей, які використовувались при виконанні робіт за кошти місцевого бюджету.

Як з’ясували фахівці підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Харківській області, підприємством – виконавцем робіт на замовлення органів місцевого самоврядування придбано товарно-матеріальні цінності іноземного виробництва у суб’єкта господарювання. Останній документально оформлював придбання таких товарів у підприємств  з ознаками фіктивності за ціною, що значно перевищувала їх ринкову вартість. Зазначені маніпуляції призвели до завищення вартості придбаних товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 14,7 млн гривень.

Таким чином, кошти, отримані з місцевого бюджету, були використані не за цільовим призначенням, а шляхом перерахування на розрахункові рахунки постачальника як плата за ТМЦ, які фактично мають штучно завищену націнку, створену за рахунок збільшення ціни реалізації ТМЦ від ціни реалізації офіційного представника виробника в Україні.

За вказаними матеріалами в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 Кримінального Кодексу України.