Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Євген Олейніков: Транспарентність є одним з ключових пріоритетів реформи податкової служби

, опубліковано 19 березня 2021 о 17:50

Сьогодні для Державної податкової служби України одним з ключових пріоритетів реформи є відкритість. Про це заявив заступник Голови ДПС Євген Олейніков під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Малий і середній бізнес та держава».

«Податки сплачує бізнес. Завдання податкової служби – створити ті умови, за яких бізнес сплатить ці податки. І саме так ми сформулювали нову мету, місію податкової служби, яка постійно, кожного дня втілюється у життя. Ми є транспарентною, сучасною, технологічною податковою службою, яка надає якісні та зручні послуги платникам податків, ефективно адмініструє податки, збори, платежі і виявляє нетерпимість до корупції», - зазначив Євген Олейніков.

За його словами, одним з елементів реформи, на який звертали серйозну увагу міжнародні партнери України, є функціонування податкової служби в форматі єдиної юридичної особи. Це велика інституційна реформа, яка була вчасно та успішно реалізована. Сьогодні в службі єдина політика, єдині вимоги для всіх територіальних органів. Це єдина система, яка очолюється єдиною особою, що має усі необхідні повноваження і несе відповідальність за її роботу.

«Також ключова позиція для нас – це транспарентність. Податкова служба має бути зрозумілою для всіх – як для суспільства, так і для бізнесу. Вони мають розуміти, що і як вона робить, для чого податкова служба існує, як вона діє в інтересах суспільства. Ми підтримуємо відвертий діалог, в якому кожна сторона може висловити свою позицію. Для нас важлива співпраця з бізнес-асоціаціями, з кожним підприємством, з кожним платником податків», - зазначив Євген Олейніков.

«Ми дякуємо бізнесу за те, що він повірив нам. Результатом нашої постійної співпраці стало створення умов, за яких було зменшено обсяг тіньових операцій економіки. Відповідно легальний бізнес отримав можливість розширювати свої операції і сплачувати з них податки», - підкреслив Євген Олейніков.

Так, за результатами минулого року при зростання номінального ВВП на 0,3% загальне зростання податкових надходжень становило 13,5%, а зростання з податку на додану вартість – на 36,8%.

«І найголовніше, що зростання надходжень відбулося разом зі зростанням обсягів реалізації. Тобто в карантинний рік, коли увесь світ занурився в економічну кризу, платники податків в Україні змогли збільшити легальні обсяги реалізації», - наголосив Євген Олейніков.

Детальніше.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»