Державна податкова служба України
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

На Харківщині викрили схему ухилення від сплати ПДВ на суму понад 114 мільйонів гривень

, опубліковано 01 листопада 2021 о 17:57

Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків викрито суб’єкта господарювання, який протягом 2019-2020 років здійснив експорт сільгосппродукції невідомого походження, при цьому змінімізував сплату податку на додану вартість.

Основним видом діяльності такого СГ є оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, а операції з експорту олії соняшникової не відповідають основному виду діяльності підприємства.

Перевіркою з’ясовано, що постачальники олії соняшникової є суб’єктами господарювання з ознаками ризиковості: відсутність найманих працівників та основних фондів; не подання контролюючому органу податкової та фінансової звітності; по всіх постачальниках спостерігається обрив ланки постачання сировини та вони є фігурантами численних кримінальних проваджень.

У ході перевірки підприємством надано сертифікати якості олії соняшникової, в яких зазначено «виробників», які нібито надавали послуги переробки, при цьому по таких підприємствах встановлено відсутність виробничих потужностей, акредитованих лабораторій, найманих працівників.

Надалі придбаний товар експортується за договорами комісії через комісіонерів, які створені у терміни проведення операції з реалізації олії соняшникової та здійснювали діяльність протягом двох-трьох місяців з моменту реєстрації, в подальшому не звітують, не в повному обсязі відображають доходи від господарської діяльності, чисельність 1-2 особи.

У результаті проведених операцій валютна виручка від нерезидентів за відвантажену на експорт олію соняшникову до України не надійшла.

Внаслідок таких оборудок підприємство ухилилось від сплати податку на додану вартість у сумі понад 114 млн гривень.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX