Державна податкова служба України
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

ДПС працює у напрямі впровадження європейських моделей співпраці з платниками податків та обміну інформацією в Україні

, опубліковано 12 листопада 2021 о 14:05

У ДПС 8 - 10 листопада 2021 року відбулась серія семінарів у рамках співпраці з Проєктом «Програма підтримки управління державними фінансами України (EU4PFM): компоненти 3 і 4» для Державної податкової служби України.

Основні питання семінарів – міжнародні практики щодо заходів cooperative compliance та їх законодавчого регулювання, використання даних, отриманих за стандартом CRS для цілей податкового контролю, а також підходи до оцінки роботи аудиторів.

Томас Судінтас, міжнародний експерт з питань оподаткування, презентував працівникам Державної податкової служби України міжнародну практику з використання програм cooperative compliance - дотримання вимог законодавства на основі співробітництва, встановлення та розвиток відносин між платником податків та податковими органами, які будуються на основі довіри та співробітництва обох сторін з метою досягнення найвищого рівня добровільної сплати податків. Під час семінару представлено порівняння основних діючих моделей cooperative compliance у різних країнах - Ірландії, Литві, Австрії, також наголошено на проблемах, які виникають під час впровадження програм, та шляхи їх усунення.

Оскільки Україна готується приєднатися до системи міжнародного автоматичного обміну податковою інформацією між країнами за єдиним стандартом звітності (CRS) починаючи з 2023 року, один день семінару був присвячений питанням підготовки та навчанню використанню даних, отриманих за таким стандартом, досвіду Литви у цій сфері та практичним запитанням, які виникають під час запровадження єдиного стандарту звітності.

Окремими питаннями для обговорення були міжнародний досвід та практика з підвищення якості аудиту, можливості використання інформаційних систем для забезпечення якості податкового аудиту, практика контролю якості діяльності та оцінки аудиторів, порівняння здійснення аудиту в Австралії, Ірландії, Литві. Крім того, міжнародним експертом надано важливі поради щодо запровадження електронного аудиту в Україні на підставі досвіду Литви у цій сфері.   

Державна податкова служба України завдяки отриманим знанням  готується до впровадження європейських моделей співпраці з платниками податків та обміну інформацією в Україні.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX