Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Прикарпатці сплатили до місцевих бюджетів понад 429 мільйонів гривень земельного податку

, опубліковано 03 жовтня 2022 о 09:59

Як повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, з початку року власники земельних ділянок та орендарі сплатили до місцевих бюджетів Івано-Франківщини 429,1 млн грн земельного податку. Значну суму податку 389,9 млн грн перерахували юридичні особи, фізичні особи – власники земельних ділянок сплатили 39,2 млн гривень.

Нагадаємо, юридичні особи податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачують за місцезнаходженням земельної ділянки щомісяця, протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.

Громадянам суми земельного податку нараховують контролюючі органи за місцем знаходження земельної ділянки. Сплатити суму земельного податку фізичні особи мають упродовж 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Платники земельного податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо нарахованої суми податку. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення – рішення.