Державна податкова служба України
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

З початку року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали понад 2,5 млрд грн єдиного податку

, опубліковано 16 вересня 2022 о 09:39

Протягом січня – серпня 2022 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло понад 2,5 млрд грн єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом 2021 року сума надходжень виросла на 133,4 млн гривень. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Марина Твердохлєб.

Очільниця податкової служби Дніпропетровщини зазначила, що сьогодні завдяки сумлінній праці платників та своєчасній сплаті податків місцеві бюджети отримують позитивний результат з надходжень. І показники найкраще демонструють щоденну кропітку роботу бізнесу і внесок кожного з них для наближення нашої перемоги. Дякуємо платникам податків за патріотизм!

Марина Твердохлєб нагадала, що платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет.

Запроваджені з 01.01.2021 зміни щодо форми обліку доходів і витрат у довільній формі (в паперовому вигляді), в електронному вигляді чи через Електронний кабінет) не скасовують обов’язку дотримуватися, зокрема платниками єдиного податку третьої групи, вимог заповнювати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця на підставі первинних документів  відповідно до норм Податкового кодексу України, які мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок.

Отже, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку третьої групи, яка використовує особливості оподаткування на період дії воєнного стану в Україні повинна на підставі первинних документів вести облік доходів у довільній формі в паперовому вигляді чи в електронному вигляді шляхом помісячного відображення отриманих доходів.